Jeśli chcesz szybko i sprawnie zorganizować wywóz gruzu ze swojej posesji, to będziemy w stanie pomóc Ci w realizacji tego zadania. Nasza firma obsługuje mieszkańców oraz przedsiębiorców działających na terenie Ząbek. Oferujemy wywóz gruzu i odpadów w specjalnych kontenerach. Obok szybkiej realizacji usługi możemy zapewnić także atrakcyjne stawki cenowe.

W jakich kontenerach realizujemy wywóz gruzu i śmieci?

wywóz gruzu Ząbki, kontener na śmieci Ząbki

Do Twojej dyspozycji oddajemy kilka rodzajów kontenerów. Naszym priorytetem jest realizacja każdego zlecenia. Dlatego przygotowaliśmy kontenery o różnej pojemności. Możesz wynająć od nas kontener KP2, KP5, KP7 lub KP15. Ten największy, o pojemności 15 m3, jest przeznaczony do wywozu gabarytów oraz lżejszych odpadów. Każdy kontener możemy podstawić w dowolne miejsce na terenie Ząbek. Jeśli ilość gruzu, jakiej chcesz się pozbyć, nie przekracza 1 m3, to najlepszym wyborem będzie wywóz gruzu w specjalnych workach typu Big-Bag.

Ile trwa wynajem kontenera na śmieci i gruz?

Możemy zaproponować Ci kilka opcji wynajmu kontenera na gruz. Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania poszczególnych klientów mogą być bardzo zróżnicowane. Podstawową usługą jest wynajem na 3-7 dni. Alternatywą może okazać się wynajem długoterminowy. Czas wynajmu kontenera ustalamy wtedy indywidualnie. Coraz częściej wybieraną usługą jest ekspresowy wywóz gruzu. W ramach tego wywozu podstawiamy kontener w dowolne miejsce na terenie Ząbek. Od momentu podstawienia będziesz miał 30-60 minut na zapełnienie go odpadami. Po tym czasie nasz kierowca odbierze kontener.

Jakie rodzaje gruzu odbieramy?

Od naszych klientów odbieramy zarówno gruz ceglany, betonowy, jak i czysty beton. Po wywozie gruzu z Ząbek zajmujemy się także jego recyklingiem. Gruz jest przesiewany, rozdrabniany i ponownie wykorzystywany w drogownictwie. Po zakończeniu usługi wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

Zapotrzebowanie na wywóz gruzu z Ząbek

Miasto Ząbki cechuje się dobrą dynamiką rozwoju. Wedle strategii rozwoju na lata 2014-2023 ten trend ma się utrzymać na relatywnie wysokim poziomie. Priorytetem władz miasta jest stworzenie miejsca przyjaznego do życia. Ząbki mają zapewniać dogodne warunki mieszkalne, jak również konkurencyjny rynek pracy. Ząbki mają również rozwijać się w sferze edukacyjnej i rekreacyjno-sportowej. Wszystkie te cele wymagają realizacji konkretnych przedsięwzięć budowlanych. Każde z nich musi być odpowiednio zabezpieczone. Również pod kątem wywozu gruzu.

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o wywóz gruzu i odpadów z całego obszaru Ząbek. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak tanio i szybko pomożemy uprzątnąć odpady z Twojej posesji.

Realizacja wywozu gruzu z Ząbek – zasady

Zasady obowiązujące Zamawiającego

Obowiązki Zamawiającego, który wynajmuje kontener na odpady, obejmują:

– obecność zarówno podczas podstawienia kontenera, jak i w momencie odbioru odpadów,

Zamawiający musi wskazać dokładne miejsce ustawienia kontenera oraz dokonać płatności za usługę. Zamawiający może wyznaczyć osobę, która będzie go zastępować,

– zapewnienie swobodnego dostępu do kontenera w momencie jego odbioru.

Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 200 zł.

– uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa ruchu w sytuacji, jeśli takie pozwolenie jest wymagane.

Zamawiający ponosi wszystkie konsekwencje wynikające z niedopełnienia tego obowiązku.

Płatność za wykonaną usługę może być zrealizowana:

– gotówka w  momencie odbioru zapełnionego kontenera,

– przelewem w formie przedpłaty.

Zasady obowiązujące przy załadunku odpadów na kontener

Podczas załadunku odpadów na kontener zabronione jest:

– wrzucanie na kontener odpadów po paletowaniu, belowaniu lub prasowaniu,

– mechaniczne ugniatanie odpadów po załadunku,

– umieszczanie na kontenerze odpadów płynnych,

– wrzucanie na górę kontenera odpadów sypkich, które mogą zostać zwiane w trakcie transportu,

– spalanie odpadów załadowanych na kontener,

– sztuczne podwyższanie burt kontenera w celu zwiększenia jego pojemności.

Maksymalna ilość odpadów umieszczonych w kontenerze nie może przewyższać jego burt o więcej niż 30 cm.

WAŻNE! Organizując wywóz gruzu z Ząbek, pamiętaj…

…stawiając kontener na miejscu, które należy do miasta, gminy Ząbki lub innej jednostki, musisz postarać się o odpowiednie zezwolenie. Wniosek o wydanie takiego dokumentu możesz złożyć w Urzędzie Miasta Ząbki. Możesz także załatwić sprawę bez wychodzenia z domu. Więcej informacji na temat uzyskiwania zezwolenia na zajęcie pasa ruchu znajdziesz tutaj.

Q&A

 1. Jak mogę za darmo pozbyć się odpadów?

  Prostym sposobem na darmowe pozbycie się odpadów jest oddanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W Ząbkach taki punkt znajduje się przy ulicy Zycha. Każdy PSZOK ustala pewne limity odpadów, jakie można oddać bezpłatnie. Więcej szczegółów na temat funkcjonowania PSZOK Ząbki znajdziesz tutaj.

 2. Ile kosztuje wynajem kontenera?

  Koszt wynajmu kontenera jest wartością zależną od rodzaju odpadów oraz pojemności samego kontenera.

 3. Jaki najmniejszy kontener mogę wynająć?

  Najmniejszym kontenerem, jaki mamy do dyspozycji, jest KP2, którego pojemność wynosi 2 m3. Ma on charakterystyczny kształt wanny. Kontener KP2 sprawdza się podczas małych remontów oraz generalnych porządków. Wymiary kontenera to 2,3 x 1,1 x 1,1 m.

 4. Jakie kontenery macie w ofercie?

  Oprócz kontenera KP2 w ofercie mamy również pojemniki KP5, KP7 i KP15. Kontener KP5 jest przeznaczony do wywozu gruzu i ciężkich odpadów. Załadunek ułatwiają charakterystycznie obniżone burty. Kontener KP7 jest uważany za najbardziej uniwersalny. Można go znaleźć na każdej budowie. Sprawdza się podczas małych i średnich remontów. Kontener KP15 służy do wywozu gabarytów oraz lżejszych odpadów. Jest powszechnie wykorzystywany do opróżniania mieszkań, biur i magazynów.

 5. Jakie są wymiary kontenera KP7?

  Wymiary kontenera KP7 to 3,4 x 1,7 x 1,1 m.. Pojemność tego kontenera wynosi 7 m3.

 6. Ile kosztuje wywóz gruzu z Ząbek?

  Wywóz gruzu z Ząbek to usługa, dla której nie mamy jednej stawki. Cena wywozu jest uzależniona od dokładnej lokalizacji oraz pojemności wybranego kontenera na gruz.

 7. Jak pozbyć się małej ilości odpadów?

  Jeśli chodzi o wywóz niewielkiej ilości odpadów, to najlepiej wybrać opcję załadunku do worków typu Big-Bag. Pojemność tych worków wynosi 1 m3. Ich ładowność to 1500 kg. Wymiary worków typu Big-Bag to 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

 8. Jakich odpadów nie wolno wrzucać do kontenera?

  Do kontenera nie możesz wrzucać żywności, smoły, fekaliów, odpadów zielonych, odpadów medycznych i niebezpiecznych oraz azbestu. Musisz także ustalić z nami wcześniej możliwość załadunku papy.

 9. Jakie odpady mogę wrzucić do kontenera?

  Do wynajętego kontenera możesz wrzucić wełnę mineralną, styropian, materiały izolacyjne, folię, tworzywa sztuczne, drzwi, okna, drewno, rury oraz niewielką ilość szkła.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami