Odbiór i utylizacja wełny mineralnej

z terenu całego kraju

Odbiór wełny mineralnej

Wełna mineralna to jeden z najlepszych i najczęściej wybieranych materiałów do ocieplania budynków. Przy jej pomocy można ocieplić cały dom (również dach), a nawet wykonać pełną izolację akustyczną. To materiał wodoodporny, sprężysty i niezwykle trwały, posiada także niesamowite właściwości termiczne. Należy jednak pamiętać, że wełna mineralna należy do grupy odpadów specjalnych, których nie można tak po prostu wyrzucić – to niezgodne z prawem i można otrzymać za to mandat karny w wysokości 500 złotych. Co więc zrobić z odpadami z wełny mineralnej? Jak legalnie się jej pozbyć? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Odbiór wełny mineralnej

Wełna mineralna wymaga specjalnego sposobu składowania i odbierania. Jak wspominaliśmy wcześniej, nie należy wyrzucać jej do odpadów komunalnych. Dlaczego? Wełna mineralna jest bardzo niebezpieczna dla środowiska, bowiem jej utylizacja powoduje wydzielanie się toksycznych substancji. Właśnie z tego powodu nie można składować jej na terenie posesji – odpadki z wełny mineralnej są niebezpieczne! Na szczęście można zamówić firmę, zajmującą się wywozem tego materiału. Taką firmą jest Terra Nostra.

Terra Nostra zajmuje się odbiorem i utylizacją wełny mineralnej z terenu całego kraju. Firma dysponuje specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu jest w stanie wywieźć tworzywo od klienta, niezależnie od ilości posiadanego przez niego materiału. Odebrana wełna mineralna jest następnie utylizowana zgodnie z wszelkimi przepisami (zarówno polskimi, jak i unijnymi), dzięki czemu zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Zlecenie firmie odbioru wełny mineralnej jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić zakładkę „Kontakt”, gdzie podanych jest kilka możliwości skontaktowania się z Terra Nostra. Najważniejszymi informacją, w kwestii samego odbioru materiału, jest jego ilość – w ten sposób firma będzie wstanie indywidualnie wycenić koszta wywozu i zagospodarowania tworzywa. Należy tutaj pamiętać, aby Terra Nostra zajmuje się wywozem jedynie wełny mineralnej, żadnych innych odpadków.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Terra Nostra. Jesteśmy w stanie odebrać od Ciebie każde ilości wełny mineralnej, z każdego miejsca w Polsce. Nasze usługi zawsze realizowane są na czas, a odbiór materiałów przebiega szybko i sprawnie. Gwarantujemy, że utylizacja wywiezionych przez nas odpadów zostanie przeprowadzona zgodnie ze wszystkimi normami oraz przepisami, nie stwarzając zagrożeń dla środowiska. Jeśli po pracach izolacyjnych w Twoim domu pozostały odpady wełny mineralnej – koniecznie skontaktuj się z nami!