Odbiór i utylizacja wełny mineralnej

z terenu całego kraju

Recykling wełny mineralnej

Po remontach i budowach często zostają rozmaite odpadki. Niektórych z nich, takich jak wełna mineralna, nie można wyrzucać do kontenerów wspólnych. Materiał ten nie ulega rozkładowi i jest toksyczny dla naturalnej fauny i flory. Właśnie z tego powodu należy pamiętać o recyklingu wełny mineralnej. Warto także wiedzieć, że polskie i unijne prawo nakazuje inwestorowi na właściwe zagospodarowanie odpadków z budowy, a za niepoprawne składowanie tego typu tworzywa, grozi mandat w wysokości 500zł. Na czym polega recykling wełny mineralnej? Co należy o nim wiedzieć, aby uniknąć kary? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

W polskiej branży budowniczej wełna mineralna nie ma sobie równych. Jest materiałem niezwykle uniwersalnym – charakteryzuje się wysoką ognioodpornością oraz elastycznością, dzięki której można ją dostosować do różnych powierzchni. To włókno doskonale sprawdza się zarówno do izolacji termicznych, jak i akustycznych – doskonale wycisza pomieszczenia. I – co niezwykle ważne dla inwestorów – można wykorzystać ją w każdym miejscu: do ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg i stropów, dachów i – nawet – ciągów instalacyjnych. Po tych informacjach nikogo nie powinna dziwić stale rosnąca popularność wełny mineralnej we współczesnym budownictwie.

Każdy inwestor, który wykorzystuje wełnę mineralną do izolacji ścian lub innych zastosowań, musi pamiętać o przekazaniu jej odpadków do recyklingu. Najprostszym i najlepszym sposobem jest zlecenie wywozu i utylizacji tworzywa firmie, która specjalizuje się w tej branży – np. Terra Nostra. Zajmuje się ona wywozem oraz recyklingiem wełny mineralnej na terenie całej Polski, co jest bez wątpienia ogromnym atutem. Oferuje m.in. zagospodarowywanie i zbiórkę odpadów przemysłowych oraz dostawę pojemników do zbierania surowców wtórnych. W przypadku skorzystania z drugiej możliwości należy pamiętać, aby wełna nie wystawała poza kontener (należy zamówić pojemnik odpowiedniej wielkości) i był on właściwie przed transportem zabezpieczony (np. ofoliowany). Najważniejszym jest jednak, aby w kontenerach na wełnę mineralną, znajdowała się jedynie ona – bez żadnych dodatkowych odpadków!

Działania firmy Terra Nostra mają na celu dbanie o środowisko naturalne, dlatego recykling przeprowadzamy zgodnie ze wszystkimi przepisami i normami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług, która jest dostępna na naszej stronie. Zachęcamy również do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania!