Odbiór i utylizacja wełny mineralnej

z terenu całego kraju

Utylizacja wełny mineralnej

Wełna mineralna utylizacja

 Ocieplanie domu często pozostawia po sobie wiele odpadków budowlanych. Jednym z nich jest wełna mineralna, która wymaga specjalnego sposobu utylizacji. Nie można wyrzucać jej do śmieci komunalnych – jest to niezgodne z polskimi i unijnymi przepisami. Jest ona niezwykle niebezpieczna dla środowiska naturalnego, bowiem w trakcie rozkładu wydziela toksyczne substancje, szczególnie niebezpieczne dla roślin i zwierząt. Co zatem należy zrobić z takimi odpadkami po zakończeniu prac? W jaki sposób można je zutylizować? Z poniższego artykułu dowiesz się wszystkiego!


Utylizacja wełny mineralnej

 Wełna mineralna to niezwykle atrakcyjny materiał izolacyjny, który jest  bardzo popularny we współczesnym budownictwie. Ociepla się nią ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy, podłogi, dachy, a nawet ciągi instalacyjne. Posiada ona również wiele atrakcyjnych właściwości, m.in. niebywałą izolacyjność termiczną, zdolności pochłaniania dźwięków, niepalność i wodoodporność. Nic dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywana zarówno przez prywatnych inwestorów, jak i duże firmy budowlane. Niestety, nie można tutaj zapominać o szkodliwości odpadków wełny mineralnej. Należy pamiętać, aby odpowiednio ją zabezpieczyć (segregować oddzielnie, nie z innymi materiałami) i zlecić wywóz specjalistycznej firmie, która następnie zajmie się bezpieczną utylizacją wełny mineralnej. Firmą, która doskonale sprawdzi się do tego zadania jest Terra Nostra.

 

Tetra Nostra zajmuje się utylizacją wełny mineralnej, która nierzadko pozostaje w dużych ilościach po rozmaitych pracach budowlanych. Zapewnia odbiór tworzywa z całego terenu Polski (własnymi środkami transportu) oraz zapewnia bezpieczną i zgodną z prawem utylizację. Tym samym przejmuje pełną odpowiedzialność za pozostałości wełny mineralnej – klient nie musi się już niczym martwić. Firma gwarantuje zagospodarowanie tworzywa zgodnie z obowiązującymi przepisami z dziedziny gospodarki odpadami. Warto także zauważyć, że Terra Nostra posiada wszelkie niezbędne zezwolenia na odbiór, transport oraz utylizację wełny mineralnej.

 

To niezwykle ważne dla środowiska, aby wszelkie odpady budowlane były właściwie segregowane i utylizowane. Zachęcamy do skontaktowania się z Terra Nostra w celu bezpiecznego zagospodarowania wełny mineralnej. Zapewniamy szybką i profesjonalną usługę odbioru, transportu i utylizacji wspomnianych odpadów. Posiadamy wykwalifikowanych pracowników oraz odpowiednie możliwości techniczne. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.