Odbiór i utylizacja wełny mineralnej

z terenu całego kraju

Zagospodarowanie wełny mineralnej

Wełna mineralna to produkt o wielu unikalnych właściwościach, które pozwalają na wszechstronne zastosowanie tego produktu. Jest ona jednym z najchętniej wybieranych materiałów izolacyjnych przez inwestorów z branży budowlanej oraz jej podobnej. Wełna mineralna ma jednak jedną – bardzo istotną – wadę: to tworzywo nie ulega rozkładowi. Ponadto – zgodnie z polskimi przepisami – nie można samodzielnie składować tego materiału lub wyrzucać do kontenerów komunalnych. Jak więc poradzić sobie z zagospodarowaniem pozostałości wełny mineralnej po budowie? W jaki sposób można ją zagospodarować? Informacje znajdziesz w poniższym tekście!

 Wełna mineralna posiada wiele zalet – jest niemal całkowicie ognioodporna, bardzo elastyczna, uniwersalna. W budownictwie najczęściej wykorzystuje się ją do izolacji termicznej i akustycznej ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i podłóg, dachów i stropodachów oraz ciągów instalacyjnych. Nie sposób pominąć również fakt, że wyroby z wełny mineralnej są sprzedawane m.in. w postaci płyt, mat, otulin, granulatu. Ta wszechstronność jest niezwykle kusząca, ale nie można zapominać, że materiał ten jest toksyczny dla środowiska i wymaga specjalistycznego recyklingu. Jeśli po remoncie lub pracach budowlanych pozostały jakieś odpadki tego tworzywa, najlepiej skontaktować się z firmą zajmującą się utylizacją wełny mineralnej – Terra Nostra.

Terra Nostra oferuje usługę wywozu i zagospodarowania wełny mineralnej, a tworzywo odbiera na terenie całej Polski. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w tej branży – posiada odpowiednie uprawnienia oraz sprzęt zarówno do transportu, jak i utylizacji wspomnianego materiału. Terra Nostra dostarcza również pojemniki do zbierania odpadów i surowców wtórnych. Należy tutaj pamiętać jednak, że w kontenerze na wełnę mineralną może znajdować się jedynie ona, bez żadnych dodatków. Pakując wełnę do pojemników lub worków powinno się mieć również na uwadze odpowiednie zabezpieczenie tworzywa, aby nie wystawało i było odpowiednio zabezpieczone przed pyleniem.

Korzystanie z wełny mineralnej jest w dzisiejszym budownictwie powszechne. Wykorzystywanie tego materiału posiada mnóstwo zalet, jednakże poza jego atutami i niesamowitymi właściwościami należy mieć na uwadze także konieczność właściwego zagospodarowania odpadków. Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Terra Nostra, która gwarantuje sprawny odbiór wełny mineralnej oraz bezpieczną dla środowiska utylizację tego materiału. Skontaktuj się z nami – z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!