Wywóz gruzu to jedna z wielu usług, jakie wykonujemy na terenie Serocka. Duże zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawiło, że postanowiliśmy znacznie poszerzyć naszą ofertę, obejmując nią zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców oraz instytucje. Wywóz gruzu to usługa, która znacznie ułatwia i przyspiesza wszelkie prace remontowe oraz budowlane. Przeczytaj, co możemy zaoferować mieszkańcom Serocka w ramach usługi wywozu gruzu.

W jaki sposób realizujemy wywóz gruzu z Serocka?

wywóz gruzu Serock, kontener na śmieci Serock

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów staramy się możliwie uprościć całą procedurę zamówienia. To także przyspiesza realizację wywozu gruzu. Kontener na gruz możesz zamówić telefonicznie lub mailowo. Musisz tylko określić jego pożądaną wielkość. Aktualnie do Twojej dyspozycji oddajemy kontenery KP2, KP5, KP7 oraz KP15. Ich pojemność waha się od 2 do 15 m3. Największy kontener służy wyłącznie do transportu gabarytów oraz lżejszych odpadów. Jeśli masz mniejszą ilość gruzu do wywiezienia, to możesz zamówić wywóz gruzu w workach Big-Bag.

Kolejnym elementem zamówienia jest określenie długości wynajmu. Dla mieszkańców Serocka przygotowaliśmy 3 opcje wynajmu kontenera. Wynajem standardowy trwa 3-7 dni roboczych. Możesz także skorzystać z wynajmu długoterminowego, którego długość jest ustalana indywidualnie. Jeśli chcesz zorganizować wywóz gruzu szybko i bez zbędnych ceregieli, to skorzystaj z usługi ekspresowej. Podstawimy kontener na 30-60 minut, a po tym czasie odbierzemy go swoim autem. Podczas składania zamówienia koniecznie określ lokalizację na terenie Serocka, w której mamy podstawić kontener. Po odbiorze odpadów zajmiemy się ich recyklingiem. Wszystkie działania realizujemy zgodnie z prawem. Po zakończonym wywozie wystawimy Ci paragon lub fakturę VAT.

Duże zapotrzebowanie na kontenery na śmieci Serock

Serock to miasto, które charakteryzuje się relatywnie dużą dynamiką rozwoju. Najlepszym tego przykładem jest plan rozwoju gminy Serock na lata 2016-2025. W ramach strategii rozwoju ochrona walorów przyrodniczych gminy ma iść w parze z rozwojem infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej i mieszkaniowej. Budowy, remonty i modernizacje wiążą się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na określone usługi. Jedną z nich jest z pewnością wywóz gruzu. Dlatego postanowiliśmy skierować większe siły na obszar Serocka, aby zaproponować mieszkańcom i przedsiębiorcom działających na terenie gminy kompleksowe usługi. To pozwoli nam dołożyć drobną cegiełkę do zrównoważonego rozwoju Serocka oraz okolicznych miejscowości.

Jeśli chcesz przekonać się, jak skutecznie działamy, to wystarczy jeden telefon. Podstawimy kontener w dowolne miejsce na terenie Serocka. A Ty szybko pozbędziesz się zalegających odpadów!

Wywóz odpadów z Serocka – szczegółowe warunki realizacji usługi

 • Zamawiający powinien być obecny w chwili podstawienia kontenera na odpady oraz w momencie jego odbioru. Jest to konieczne w celu wskazania dokładnego miejsca ustawienia kontenera oraz dokonania płatności za zrealizowaną usługę. Zamawiający może także wyznaczyć osobę, która będzie go zastępować w tych kwestiach.
 • Obowiązkiem Zamawiającego jest zapewnienie swobodnego dostępu do kontenera w chwili jego odbioru. Brak dostępu do kontenera może skutkować naliczeniem dodatkowej opłaty w wysokości 300 zł.
 • Obowiązkiem Zamawiającego jest uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa ruchu w momencie, kiedy taki dokument jest konieczny. Zamawiający ponosi również wszystkie konsekwencje wynikające z braku takiego zezwolenia.
 • Płatność za wynajęty kontener może być zrealizowana gotówką w momencie odbioru odpadów. Za kontener można też zapłacić przelewem w formie przedpłaty.
 • Zabroniony jest załadunek na kontener odpadów płynnych. Zabronione jest sztuczne podwyższanie burt kontenera.
 • Maksymalna ilość odpadów na kontenerze nie może przekraczać 30 cm ponad jego burty.
 • Zabronione jest spalanie odpadów po załadunku na kontener.
 • Zabronione jest mechaniczne ugniatanie odpadów na kontenerze.
 • Zabronione jest ładowanie na kontener odpadów, które zostały poddane prasowaniu, belowaniu lub paletowaniu.
 • Zabronione jest ładowanie na górę kontenera odpadów sypkich, które mogą zostać zwiane w trakcie transportu.

Zlecając wywóz gruzu i odpadów z Serocka, pamiętaj o…

…uzyskaniu stosownego zezwolenia na zajęcie pasa ruchu. Taki dokument jest potrzebny, jeśli chcesz postawić kontener należący do miasta lub gminy Serock. Możesz go uzyskać, udając się bezpośrednio do Urzędu Miasta i Gminy Serock. Alternatywnym sposobem jest załatwienie tej sprawy online. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wywozu gruzu z Serocka

 1. Czy mogę pozbyć się odpadów bez ponoszenia żadnych kosztów?

  Możesz pozbyć się zalegających odpadów bez ponoszenia kosztów. Wystarczy dostarczyć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pamiętaj tylko, że PSZOK nie przyjmuje każdej ilości odpadów. Każdy punkt ma swoje limity dla poszczególnych rodzajów śmieci. PSZOK w Serocku znajduje się przy ulicy Nasielskiej 21. Informacje dotyczące zasad działania tego punktu znajdziesz pod tym adresem.

 2. Jaki jest koszt wywozu gruzu z Serocka?

  Koszt wywozu gruzu z Serocka nie jest stałą opłatą. Stawka jest uzależniona od dokładnej lokalizacji oraz rozmiaru kontenera. Szczegółowe stawki cenowe wyglądają tak:

 3. Jakich odpadów nie mogę ładować do kontenera?

  Nie możesz załadować na kontener smoły, fekaliów, odpadów niebezpiecznych, leków, odpadów medycznych, azbestu, żywności, odpadów zielonych. Jeśli chcesz załadować na kontener papę, to najpierw powinieneś ustalić z nami tę kwestię.

 4. Jakie odpady mogę umieścić w wynajętym kontenerze?

  Do wynajętego kontenera możesz załadować materiały izolacyjne, styropian, wełnę mineralną, drewno, okna, drzwi, rury, płyty gipsowo-kartonowe oraz pozostałości gipsu. Możesz też załadować na kontener niewielkie ilości szkła.

 5. Jak mogę pozbyć się niewielkiej ilości odpadów?

  Jeśli ilość odpadów nie przekracza 1 m3, to optymalnym wyborem może okazać się usługa wywozu gruzu w workach typu Big-Bag. Ładowność tych worków nie przekracza 1500 kg. Wymiary worków Big-Bag to 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

 6. Jaki jest najmniejszy z dostępnych kontenerów?

  Najmniejszym kontenerem jest KP2, którego pojemność wynosi ok. 2 m3. Kształtem przypomina wannę. Wymiary kontenera KP2 to 2,3 x 1,1 x 1,1 m.

 7. Jakie typy kontenerów wynajmujecie?

  Oprócz kontenera KP2 wynajmujemy jeszcze pojemniki oznaczone symbolem:
  KP5 – kontener przeznaczony do wywozu gruzu i ciężkich odpadów, ma obniżone burty, które ułatwiają załadunek,
  KP7 – kontener, który sprawdza się podczas małych i średnich remontów, można go spotkać praktycznie na każdej budowie,
  KP5 – kontener, który służy do wywozu gabarytów i lekkich odpadów, świetnie sprawdza się podczas opróżniania mieszkań, biur i magazynów.

 8. Jakie wymiary ma kontener KP7?

  Kontener KP7 ma wymiary 3,4 x 1,7 x 1,1 m. Jego przybliżona ładowność wynosi 7 m3.

 9. Jakie są koszty wynajęcia kontenera w Serocku?

  Koszt wynajęcia kontenera na odpady w Serocku zależy od rodzaju odpadów oraz pojemności wybranego kontenera.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami