Wywóz gruzu i odpadów to usługi, które oferujemy mieszkańcom i przedsiębiorcom działającym na terenie Błonia. Realizujemy także zlecenia dla instytucji działających na terenie gminy Błonie. Naszym priorytetem jest szybka i sprawna organizacja wywozu odpadów. Dlatego przygotowaliśmy odpowiednie zaplecze techniczne oraz kadrę wykwalifikowanych pracowników. Sprawdź, jak przebiega wywóz gruzu na terenie gminy Błonie.

Jak realizujemy wywóz gruzu i śmieci Błonie?

wywóz gruzu Błonie, kontener na śmieci Błonie

Realizując wywóz gruzu z Błonia, stawiamy przede wszystkim na sprawne i szybkie działanie. Wystarczy, że zadzwonisz do nas lub napiszesz maila, a nasz pracownik niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów realizacji usługi. W pierwszej kolejności będziesz musiał podać lokalizację na terenie Błonia, w której mamy podstawić kontener. Zaproponujemy Ci kilka opcji wynajmu oraz kilka rodzajów kontenerów na gruz. Wszystko po to, abyś mógł sprawnie załadować gruz i nie musiał płacić za pustą przestrzeń załadunkową.

Do Twojej dyspozycji oddajemy kontenery o pojemności 2, 5, 7 i 15 m3. Największy kontener służy do wywozu gabarytów oraz lżejszych odpadów. Jeśli ilość gruzu na Twojej posesji jest mniejsza, to możesz skorzystać z opcji wywozu gruzu w workach Big-Bag. Ich pojemność to maksymalnie 1 m3. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Błonia, oferujemy kilka opcji wynajmu kontenera. Ekspresowy wywóz gruzu pozwala Ci pozbyć się problemu w mgnieniu oka. Podstawiamy kontener na 30-60 minut, a Ty zajmujesz się szybkim załadunkiem. Jeśli potrzebujesz więcej czasu, to możesz skorzystać ze standardowego wynajmu na 3-7 dni. Oferujemy również wynajem długoterminowy. W tym przypadku długość wynajmu jest ustalana indywidualnie. Po odebraniu gruzu zajmujemy się jego recyklingiem. Oprócz sprawnego działania oferujemy bardzo konkurencyjne stawki cenowe.

Dynamiczny rozwój gminy Błonie i wzrost zapotrzebowania na kontenery na śmieci i odpady budowlane

Miasto i gmina Błonie od wielu lat może poszczycić się dynamicznym rozwojem. Najlepszym tego dowodem jest wysokie 8 miejsce, jakie zajęła gmina Błonie w rankingu z 2014 roku obejmującym wszystkie gminy miejsko-wiejskie. Ten dynamiczny rozwój obejmuje zarówno sferę drogownictwa, jak i mieszkalnictwa na terenie gminy Błonie. Kolejne lata potwierdzają zrównoważony rozwój Błonia, które staje się doskonałym miejscem do życia i prowadzenia biznesu. Liczne projekty budowlane i modernizacyjne zwiększają zapotrzebowanie na usługi takie jak wywóz gruzu i odpadów. Dlatego skupiliśmy się na zaoferowaniu wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorcom z Błonia szybkiego wywozu gruzu bezpośrednio z posesji.

Jeżeli prowadzisz budowę, remont lub modernizacją budynku, to pewnie przyda Ci się firma, która zorganizuje wywóz gruzu i odpadów. Zadzwoń do nas i przekonaj się, jak sprawnie działamy!

Wywóz gruzu Błonie – warunki realizacji usługi

 • Nie można sztucznie podwyższać burt kontenera.
 • Maksymalna ilość odpadów nie powinna przekraczać 30 cm ponad wysokość burt.
 • W kontenerze nie można umieszczać odpadów płynnych.
 • Na górze kontenera nie można umieszczać odpadów sypkich, ponieważ mogą zostać zwiane w trakcie transportu.
 • W kontenerze nie można spalać załadowanych odpadów.
 • W kontenerze nie można ugniatać mechanicznie odpadów.
 • Nie można też wrzucać na kontener odpadów, które zostały wcześniej poddane paletowaniu, belowaniu lub prasowaniu.
 • Zamawiający ma obowiązek być obecny przy podstawianiu kontenera oraz podczas jego odbioru. Może on także wyznaczyć osobę, która będzie go zastępować. Obecność Zamawiającego jest niezbędna w celu dokonania płatności za usługę oraz wskazania dokładnego wskazania miejsca ustawienia kontenera.
 • Obowiązkiem Zamawiającego jest uzyskanie zezwolenia w przypadku konieczności zajęcia pasa ruchu. Wszelkie konsekwencje wynikające z niedopełnienia tego obowiązku spadają na Zamawiającego. Zamawiający musi zapewnić swobodny dostęp do kontenera w momencie jego odbioru. W przeciwnym wypadku Zamawiający może zostać obciążony dodatkową opłatą w wysokości 200 zł.

Typy odpadów odbierane w ramach realizacji usługi

Zasadniczo wyróżniamy 5 podstawowych typów odpadów.

Czysty gruz – odpady z ceramiki, betonu oraz cegły.

Odpady budowlane i remontowe – przede wszystkim tynki, płyty gipsowo-kartonowe, folia, styropian, wełna mineralna oraz materiały izolacyjne.

Odpady zielone – gałęzie, drzewa, krzewy, krzaki, liście i trawa.

Odpady zmieszane – meble, drzwi, okiennice. Możesz je mieszać z odpadami zielonymi oraz budowlanymi i remontowymi.

Pozostałe – wszystkie odpady, które nie zostały ujęte w powyższych kategoriach.

Planując wywóz gruzu z Błonia, powinieneś pamiętać, że…

…w przypadku konieczności postawienia kontenera na terenie należącym do gminy, miasta lub innej jednostki organizacyjnej musisz uzyskać stosowne zezwolenie. Jak to zrobić? Możesz udać się bezpośrednio do Urzędu Miasta i Gminy Błonie. Alternatywą jest załatwienie sprawy przez Internet. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie są koszty wywozu gruzu z Błonia?

  Nie możemy podać jednej stawki za wywóz gruzu z Błonia. Koszt wywozu jest uzależniony od dokładnej lokalizacji oraz pojemności kontenera.

 2. Czy mogę pozbyć się odpadów bez ponoszenia wydatków?

  Tak, masz możliwość oddania odpadów bez dodatkowych kosztów. Musisz jedynie dostarczyć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Taki punkt w Błoniu znajduje się przy ulicy Towarowej 5. Pamiętaj, że każdy PSZOK ustala limity ilości odpadów, jakie możesz bezpłatnie oddać. Szczegóły funkcjonowania PSZOK w Błoniu znajdziesz tutaj.

 3. Jaki najmniejszy kontener oferujecie?

  Najmniejszym kontenerem, jaki mamy w ofercie, jest KP2 o pojemności 2 m3. Kontener ma charakterystyczny kształt wanny. Jego wymiary to 2,3 x 1,1 x 1,1 m.

 4. Jakie inne kontenery macie w ofercie?

  W ofercie mamy także kontenery o większych pojemnościach.
  KP5 ma pojemność 5 m3. Jest przeznaczony do wywozu gruzu i ciężkich odpadów. Jego cechą charakterystyczną są obniżone burty, które ułatwiają załadunek.
  KP7 ma pojemność 7 m3. Jest najbardziej uniwersalnym z kontenerów. Można go spotkać na każdej budowie. Sprawdza się podczas małych i średnich remontów.
  KP15 ma pojemność 15 m3. Jest przeznaczony do wywozu gabarytów i lekkich odpadów. Używany jest także podczas opróżniania biur, magazynów i mieszkań.

 5. W jaki sposób mogę pozbyć się małej ilości odpadów?

  Małą ilość odpadów możesz usunąć w workach typu Big-Bag. Ich ładowność wynosi 1500 kg a pojemność 1 m3. Worki Big-Bag mają wymiary 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

 6. Jaką pojemność ma kontener KP5?

  Kontener KP5 ma pojemność ok. 5 m3 i wymiary 3,40 x 1,68 x 0,70 m.

 7. Jakie odpady mogę załadować na kontener?

  Na kontener możesz bez problemu załadować wełnę mineralną, styropian, materiały izolacyjne, płyty gipsowo-kartonowe, pozostałości gipsu, drzwi, okna oraz rury. Ponadto możesz załadować na kontener niewielkie ilości szkła.

 8. Jakich odpadów nie mogę załadować na kontener?

  Na kontener nie można załadować żywności, fekaliów, odpadów zielonych, smoły, azbestu i odpadów niebezpiecznych, leków i odpadów medycznych. Załadunek papy należy wcześniej uzgodnić z naszą firmą.

 9. Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady?

  Koszt wynajmu kontenera na odpady zależy od ilości oraz rodzaju tych odpadów.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami