Wywóz gruzu Legionowo – problem z wywozem gruzu to stały element rzeczywistości Legionowa. Dotyka on zarówno osób prywatnych, jak i firm czy instutucji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziliśmy usługę obejmującą wywóz gruzu i odpadów z obszaru Legionowa oraz okolicznych miejscowości.

Jak odbywa się wywóz gruzu z Legionowa?

Wywóz gruzu na terenie Legionowa realizujemy w specjalnych kontenerach. Dysponujemy kontenerami KP2, KP5, KP7 oraz KP15. Największy z nich (KP15) wykorzystywany jest do odbioru lżejszych odpadów i gabarytów. Największą popularnością cieszy się kontener KP7 o pojemności 7 m3. Alternatywą dla wywozu gruzu w kontenerze są worki Big-Bag o pojemności 1 m3 i ładowności ok. 1,5 tony.

Wywóz gruzu możesz zamówić, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo. Przy składaniu zamówienia będziesz musiał podać, który kontener wybierasz oraz pod jakim adresem na terenie Legionowa mamy go postawić. Razem z naszym konsultantem ustalisz także termin podstawienia oraz długość wynajmu.

Jeśli chodzi o długość wynajmu, to standardowo podstawiamy kontener na 3-7 dni. Możesz także zdecydować się na wynajem długoterminowy, którego czas trwania ustalamy indywidualnie. Dużą popularnością wśród mieszkańców Legionowa cieszy się także ekspresowy wywóz gruzu. W ramach tej usługi podstawiamy kontener na 30-60 minut. Tak krótki czas sprawia, że unikasz konieczności występowania w Urzędzie Miasta o zgodę na postawienie kontenera.

Zapotrzebowanie na wywóz gruzu i odpadów na terenie Legionowa

wywóz gruzu Legionowo, kontener na śmieci Legionowo

Legionowo jest jednym z tych miast aglomeracji warszawskiej, w którym obserwuje się dynamiczny rozwój infrastruktury. Miasto ma aspiracje, aby stać się ważnym ośrodkiem rozwoju działalności gospodarczej. Jednocześnie w Legionowie dynamicznie rozwija się także infrastruktura mieszkaniowa. Najlepszym tego przykładem jest projekt budowy bloku przy wiadukcie na Piaskach. Kolejne inwestycje, jakie są realizowane w obrębie Legionowa, wymuszają także lepszą organizację wywozu gruzu i odpadów. Duże przedsięwzięcia wymagają doskonałego zaplecza technicznego na każdym kroku ich realizacji. Nasza firma jest w stanie skutecznie sprostać tym zadaniom. Dlatego dla mieszańców i przedsiębiorców z Legionowa przygotowaliśmy ofertę wywozu gruzu.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę i zamówić kontener na śmieci Legionowo?

Wśród największych zalet naszej firmy trzeba wymienić rzetelność, terminowość, szybkość działania oraz atrakcyjne stawki cenowe. Działamy w 100% legalnie. Odebrany gruz poddajemy recyklingowi. Dzięki temu może być ponownie wykorzystany na przykład w drogownictwie.

Zadzwoń do nas i sprawdź, jak szybko możemy zorganizować wywóz gruzu z Legionowa?

Warunki realizacji wywozu gruzu z Legionowa

 • Zamawiający musi być obecny w chwili podstawienia kontenera oraz w momencie jego odbioru. Jest to konieczne w celu wskazania dokładnego miejsca ustawienia kontenera oraz dokonania płatności za wykonaną usługę. Zamawiający może także wskazać osobę, która będzie go zastępować w tej kwestii.
 • Zamawiający musi zapewnić swobodny dostęp do kontenera w momencie jego odbioru. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z naliczeniem opłaty w wysokości 200 zł.
 • Zamawiający ma obowiązek uzyskać stosowne zezwolenie w przypadku konieczności zajęcia pasa ruchu. Brak takiego zezwolenia i wynikające z tego faktu konsekwencje spadają na Zamawiającego.
 • Zamawiający może dokonać płatności za usługę na dwa sposoby. Standardową forma płatności jest gotówka przy odbiorze kontenera. Alternatywnym rozwiązaniem jest płatność przelewem w formie przedpłaty.
 • Maksymalna ilość odpadów załadowanych na kontener nie może przewyższyć jego burt o więcej niż 30 cm.
 • Nie można także sztucznie podwyższać burt kontenera.
 • Zabronione jest spalanie śmieci po załadunku na kontener.
 • Zabronione jest mechaniczne ugniatanie śmieci po załadunku na kontener.
 • Zabroniony jest załadunek odpadów, które były prasowane, belowane lub paletowane.
 • Zabronione jest umieszczanie wewnątrz kontenera odpadów płynnych.
 • Zabronione jest ładowanie na górę kontenera odpadów sypkich. Może to spowodować ich zwianie podczas transportu.

Czy wiesz, że…

…w przypadku konieczności zajęcia pasa ruchu powinieneś zwrócić się do miasta, gminy Legionowo lub innej jednostki administracyjnej, do której należy dany teren. Zezwolenie możesz otrzymać, składając odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy Legionowo. Możesz także załatwić sprawę przez Internet. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie są orientacyjne koszty wywozu gruzu z Legionowa?

  Nie możemy określić jednej, sztywnej stawki za wywóz gruzu z Legionowa. Koszty takiej operacji zależą od dokładnej lokalizacji oraz pojemności kontenera. Przykładowe ceny wyglądają następująco:

 2. Jaki jest najmniejszy kontener na odpady?

  Najmniejszym kontenerem na odpady jest pojemnik oznaczony symbolem KP2. Jego pojemność to 2 m3. Wymiary kontenera to 2,3 x 1,1 x 1,1 m. KP2 ma charakterystyczny kształt wanny.

 3. Jakie rodzaje kontenerów wynajmujecie?

  Oprócz kontenera KP2 wynajmujemy także kontenery KP5, KP7 i KP15.
  Kontener KP5 ma obniżone burty, które ułatwiają załadunek. Jest on przeznaczony do wywozu gruzu i ciężkich odpadów. Jego pojemność to 5 m3.
  Kontener KP7 jest najbardziej uniwersalnym z dostępnych pojemników. Jego pojemność wynosi 7 m3. Można go spotkać na każdej budowie. Sprawdza się również w trakcie małych i średnich remontów.
  Kontener KP15 ma pojemność 15 m3. Jest przeznaczony do wywozu gabarytów i lżejszych mebli. Wykorzystuje się go również podczas opróżniania biur, magazynów oraz mieszkań.

 4. Jakie wymiary ma kontener KP7?

  Kontener KP7 ma wymiary 3,4 x 1,7 x 1,1 m.

 5. Ile kosztuje wynajem kontenera?

  Koszt wynajmu kontenera jest wartością zmienną. Jest ona uzależniona od rodzaju oraz ilości odpadów.

 6. Czy jest jakaś alternatywa dla kontenera?

  Alternatywą dla kontenera są worki typu Big-Bag. Możesz je wykorzystać, jeśli masz do usunięcia niewielką ilość odpadów. Ich pojemność wynosi 1 m3. Ładowność worków to 1500 kg. Wymiary worków Big-Bag wynoszą 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

 7. Czy mogę pozbyć się odpadów bez ponoszenia kosztów?

  Jest sposób na pozbycie się odpadów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Musisz jednak dostarczyć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pamiętaj także, że każdy PSZOK nakłada limity jeśli chodzi o maksymalną ilość odpadów, jaka możesz zostawić. PSZOK w Legionowie znajduje się przy ulicy Olszankowej 36. Jest to teren ciepłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Więcej informacji na temat funkcjonowania tego punktu znajdziesz tutaj.

 8. Jakie odpady można załadować na kontener?

  Dopuszczamy załadunek na kontener materiałów izolacyjnych, wełny mineralnej, styropianu, drewna, pozostałości gipsu, płyt gipsowo-kartonowych, folii, tworzywa sztucznego, drzwi, okien oraz rur. Możesz także załadować na kontener niewielkie ilości szkła.

 9. Jakich odpadów nie należy ładować na kontener?

  Na kontener nie można ładować fekaliów, smoły, żywności, odpadów zielonych, azbestu, leków, odpadów medycznych oraz niebezpiecznych. Dodatkowo powinieneś ustalić z nami możliwość załadunku papy.

 10. Jakie lokalizacje w obrębie Legionowa obsługujecie?

  Obsługujemy praktycznie wszystkie lokalizacje w obrębie Legionowa. Warto w tym miejscu wymienić następujące osiedla:
  Batorego
  Generała Roi
  Jagiellońska
  Kozłówka (Osiedle Polskiej Organizacji Wojskowej)
  Młodych
  Piaski
  Sobieskiego
  III Parcela
  Bukowiec

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami