Zastanawiasz się, jak szybko i bez zbędnych problemów zorganizować wywóz gruzu z posesji? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nasza firma oferuje wywóz gruzu i odpadów na terenie Łomianek oraz wszystkich okolicznych miejscowości. Niezależnie od ilości odpadów, pomożemy Ci pozbyć się kłopotu. W jaki sposób działamy? O tym przeczytasz poniżej.

Kontenery do wywozu gruzu i odpadów

wywóz gruzu Łomianki, kontener na śmieci Łomianki

Korzystając z usług naszej firmy, możesz wynająć kontener o określonej pojemności. To pozwoli Ci dopasować go do ilości odpadów, jakie zalegają na Twojej posesji. Aktualnie wynajmujemy kontenery o pojemności 2, 5, 7 i 15 m3. Największy kontener służy do wywozu gabarytów oraz lekkich odpadów. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku osób prywatnych ilości gruzu mogą być o wiele mniejsze. W takiej sytuacji możemy Ci zaproponować wywóz gruzu w workach typu Big-Bag. Ich pojemność wynosi 1 m3 a ładowność ok. 1500 kg. Kontener możemy podstawić w dowolne miejsce na terenie Łomianek. Na pewno pozytywnie zaskoczą Cię także atrakcyjne stawki cenowe za wynajem kontenera.

Na jaki czas można wynająć kontener na gruz?

Zdajemy sobie sprawę, że załadunek 7 m3 gruzu może być dużo bardziej kłopotliwy aniżeli zapełnienie jednego worka Big-Bag. Dlatego dla wszystkich klientów z Łomianek proponujemy elastyczne warunki wynajmu. Standardowo wynajmujemy kontener na 3-7 dni. Możemy także zaproponować Ci wynajem długoterminowy, którego czas ustalamy indywidualnie. Alternatywą dla powyższych opcji jest ekspresowy wywóz gruzu. W ramach tej usługi podstawiamy kontener na 30-60 minut. To czas, jaki masz na szybki załadunek gruzu. Po jego upływie odbieramy kontener i zajmujemy się recyklingiem odpadów. W kolejnym etapie gruz jest przesiewany i rozdrabniany. Tak przygotowany materiał może być ponownie wykorzystany na przykład w drogownictwie.

Dynamiczny rozwój gminy Łomianki – jest zapotrzebowanie na kontener na śmieci

Łomianki to jedna z gmin na terenie aglomeracji warszawskiej, która cechuje się dynamicznym rozwojem. To imponujące tempo było możliwe do osiągnięcia dzięki wdrożonej Strategii Rozwoju Gminy łomianki na lata 2016-2030. Dodatkowym bodźcem do zmian jest z pewnością Lokalny Program Rewitalizacji dla Gminy Łomianki na lata 2017-2023. W ramach wymienionych wyżej programów w Łomiankach realizowane są liczne inwestycje z zakresu infrastruktury mieszkaniowej, drogowej, kanalizacyjnej i wodociągowej. Wszystkie prace o charakterze remontowo-budowlanym wymagają oczywiście sprawnego wywozu gruzu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy kompleksową ofertę dla wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z Łomianek.

Zadzwoń do nas i sprawdź, jak szybko pomożemy Ci pozbyć się gruzu z posesji!

Szczegółowe warunki realizacji wywozu gruzu z Łomianek

 • Płatność za usługę wywozu gruzu i odpadów pobierana jest najczęściej w formie gotówki przekazywanej przy odbiorze zapełnionego kontenera. Dopuszczamy również możliwość płatności przelewem w formie przedpłaty.
 • Zamawiający ma obowiązek uzyskania zezwolenia w przypadku konieczności zajęcia pasa ruchu. Brak takiego zezwolenia i wynikające z tego konsekwencje spoczywają wyłącznie na Zamawiającym.
 • Zamawiający ma obowiązek zapewnienia swobodnego dostępu do kontenera w momencie jego odbioru. Brak takiego dostępu może skutkować naliczeniem dodatkowej opłaty w wysokości 200 zł.
 • W chwili podstawienia kontenera na miejscu musi być obecny Zamawiający lub wyznaczona przez niego osoba. Jest to konieczne w celu wskazania dokładnego miejsca ustawienia kontenera. Analogiczne wymogi obowiązują przy odbiorze kontenera, kiedy to trzeba dokonać płatności za wykonana usługę.
 • Na samą górę kontenera nie można ładować sypkich odpadów, które mogłyby zostać zwiane w trakcie transportu.
 • Zabronione jest umieszczanie w kontenerze odpadów płynnych.
 • Nie można spalać odpadów załadowanych na kontener.
 • Nie można ugniatać mechanicznie załadowanych odpadów.
 • Zabronione jest również ładowanie odpadów, które były wcześniej paletowane, belowane lub prasowane.
 • Nie wolno sztucznie podwyższać burt kontenera.
 • Maksymalna ilość załadowanych odpadów nie może przekraczać 30 cm ponad wysokość burt kontenera.

Organizując wywóz gruzu z Łomianek, musisz pamiętać o…

…konieczności uzyskania odpowiedniego zezwolenia w sytuacji, gdy chcesz postawić kontener na terenie należącym do miasta, gminy lub innej jednostki administracyjnej. W tym celu powinieneś udać się do Urzędu Miasta Łomianki. Możesz także załatwić sprawę przez Internet. Szczegóły znajdziesz na tej stronie.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje wywóz gruzu z Łomianek?

  Wywóz gruzu z Łomianek nie podlega jednej stawce ryczałtowej. Koszty wywozu gruzu zależą od dokładnej lokalizacji oraz pojemności kontenera.

 2. Czy mogę pozbyć się odpadów za darmo?

  Tak, możesz pozbyć się odpadów zupełnie za darmo. Warunkiem jest dostarczenie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jakie znajduje się w Twojej okolicy. Pamiętaj tylko, że każdy PSZOK nakłada pewne limity maksymalnej ilości danego rodzaju odpadów, jakie może przyjąć. PSZOK w Łomiankach znajduje się przy ulicy Brukowej 2A. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia oraz zasad działania PSZOK.

 3. Jakie odpady mogę ładować na kontener?

  Na kontener możesz załadować wełnę mineralną, materiały izolacyjne, płyty gipsowo-kartonowe, tynki, tworzywa sztuczne, drzwi, okna, rury i inne. Dopuszczamy także możliwość załadunku niewielkiej ilości szkła.

 4. Jakich odpadów nie mogę ładować na kontener?

  Na kontener nie możesz załadować azbestu, odpadów niebezpiecznych, smoły, fekaliów, żywności, odpadów zielonych, leków oraz odpadów medycznych. Ponadto powinieneś ustalić z nami również możliwość załadunku papy.

 5. Jakie typy odpadów wyróżniamy?

  Możemy wyróżnić 5 zasadniczych typów odpadów:
  Czysty gruz, czyli odpady z cegły, ceramiki i betonu.
  Odpady budowlane i remontowe, czyli tynki, folia, styropian, płyty G-K oraz wełna mineralna.
  Odpady zielone, czyli drzewa, krzewy, krzaki, liście, gałęzie i trawa.
  Odpady zmieszane, czyli stare meble, drzwi, okiennice itp. Można je mieszać z odpadami remontowymi i zielonymi.
  Pozostałe, czyli wszystkie odpady, których nie można zaklasyfikować do wcześniejszych grup.

 6. Jaki jest najmniejszy kontener na odpady?

  Najmniejszy kontener na odpady to KP2. Ma on charakterystyczny kształt wanny. Pojemność tego kontenera wynosi 2 m3. Wymiary kontenera KP2 to 2,3 x 1,1 x 1,1 m.

 7. W jaki sposób pozbyć się niewielkiej ilości odpadów?

  Niewielką ilość odpadów możesz usunąć, wybierając wywóz gruzu w workach typu Big-Bag. Worki te mają ładowność 1500 kg i pojemność 1 m3. Wymiary worków to 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

 8. Jakie kontenery wynajmujecie?

  Oprócz kontenera KP2 wynajmujemy również:
  KP5 – kontener o obniżonych burtach, które ułatwiają załadunek. Przeznaczony do wywozu gruzu i ciężkich odpadów.
  KP7 – najbardziej uniwersalny kontener, który jest używany na każdej budowie. Przeznaczony także do małych i średnich remontów.
  KP15 – kontener do gabarytów oraz lżejszych odpadów. Służy również do opróżniania mieszkań, biur i magazynów.

 9. Jakie wymiary ma kontener KP5?

  Kontener KP5 ma pojemność 5 m3 i wymiary 3,40 x 1,68 x 0,70 m.

 10. W jakich lokalizacjach na terenie Łomianek oferujecie swoje usługi?

  W obrębie miejscowości Łomianki obsługujemy praktycznie wszystkie osiedla. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim osiedle:
  Buraków
  Dąbrowa Leśna
  Dąbrowa Rajska
  Dąbrowa Zachodnia
  Łomianki Baczyńskiego
  Łomianki Centralne
  Łomianki Górne
  Łomianki Majowe
  Łomianki Pawłowo
  Łomianki Powstańców
  Łomianki Prochownia
  Łomianki Równoległa
  Łomianki Stare
  Łomianki Trylogia
  Łomianki Fabryczne

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami