Zamów wywóz gruzu i pozbądź się problemu. W jaki sposób? Wystarczy, że zadzwonisz do naszej firmy. Organizujemy wywóz gruzu i odpadów z Otwocka oraz okolicznych miejscowości. Obsługujemy osoby prywatne, przedsiębiorców oraz instytucje. Mamy odpowiednie zaplecze techniczne oraz kadrę wykwalifikowanych pracowników. Do tego dokładamy jeszcze atrakcyjne stawki cenowe. Chcesz poznać szczegóły? Czytaj dalej!

W jaki sposób odbieramy gruz z Otwocka?

Wywóz gruzu na terenie Otwocka odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych kontenerach. Zdajemy sobie sprawę, że ilości gruzu u poszczególnych klientów mogą być bardzo zróżnicowane. Dlatego oddajemy do Twojej dyspozycji kontenery o różnej pojemności. Najmniejszy ma 2 m3, a największy, który służy do wywozu gabarytów i lekkich odpadów, ma 12 m3. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo gruzu, aby zapełnić cały kontener, to mamy dla Ciebie alternatywne rozwiązanie. Oferujemy także wywóz gruzu w workach Big-Bag o pojemności 1 m3. To rozwiązanie bardzo często wybierają prywatne osoby.

Na jaki czas wynajmujemy kontenery na śmieci?

kontener na śmieci Otwock, wywóz gruzu Otwock

Wynajmując kontener na gruz, możesz wybrać 1 z 3 opcji. Pierwszą jest wynajem standardowy. W ramach tej usługi podstawimy kontener w dowolne miejsce na terenie Otwocka na 3-7 dni. Jeżeli to zbyt krótki czas, to możesz z nami ustalić warunki wynajmu długoterminowego. Mamy też coś dla osób, które chcą załatwić sprawę wywozu gruzu bez zbędnego ociągania. Ekspresowy wywóz gruzu to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji. W ramach tej usługi podstawiamy kontener na 30-60 minut. W tym czasie możesz go załadować odpadami. Szybko, sprawnie i bez zbędnych ceregieli. Po odbiorze gruzu zajmujemy się jego utylizacją. Gruz jest przesiewany, rozdrabniany i ponownie wykorzystywany na przykład w drogownictwie. Po zakończeniu usługi wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

Wzrost zapotrzebowania na wywóz gruzu z Otwocka

Otwock to jedno z miast na terenie aglomeracji warszawskiej, które cechuje się dużą dynamiką rozwoju. Wśród najważniejszych kierunków rozwoju Otwocka można wymienić rozbudowę sieci dostarczającej wodę i odprowadzającej ścieki. Równie ważne wydaje się zaopatrzenie w gaz, ciepło oraz energię elektryczną. Otwock stale rozwija się poprzez rozbudowę infrastruktury drogowej i mieszkaniowej. Zadaniem Otwocka ma być godne pełnienie funkcji stolicy powiatu oraz miejscowości o charakterze uzdrowiskowym. Wszystkie plany i realizacje związane z budową oraz modernizacją wymagają także sprawnego usuwania gruzu i odpadów. Dlatego też zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę dla Otwocka.

Zadzwoń do nas i sprawdź, jak szybko i tanio możemy zorganizować wywóz gruzu z Twojej posesji!

Jakie są warunki realizacji wywozu gruzu z Otwocka?

 • Płatność za wykonaną usługę jest realizowana najczęściej gotówką w momencie odbioru odpadów. Umożliwiamy również płatność przelewem w formie przedpłaty.
 • Zamawiający musi być obecny w momencie podstawienia i odbioru kontenera. Może on także wskazać osobę, która będzie występować w jego imieniu. Obecność jest konieczna w celu wskazania dokładnego miejsca ustawienia kontenera oraz dokonania płatności za wykonaną usługę.
 • W przypadku konieczności zajęcia pasa ruchu należącego do miasta, gminy lub innej jednostki organizacyjnej Zamawiający jest zobowiązany uzyskać stosowne zezwolenie. Zamawiający ponosi także pełną odpowiedzialność za brak takiego zezwolenia.
 • Zamawiający powinien zapewnić swobodny dostęp do kontenera w chwili jego odbioru. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty w wysokości 200 zł.
 • Maksymalna ilość odpadów ładowanych na kontener nie może przekroczyć 30 cm ponad wysokość burt.
 • Zabrania się także sztucznego podwyższania burt kontenera.
 • Nie wolno spalać odpadów załadowanych na kontener.
 • Nie wolno mechanicznie ugniatać odpadów załadowanych na kontener.
 • Nie można ładować na kontener odpadów po paletowaniu, belowaniu lub prasowaniu.
 • Nie można umieszczać na kontenerze odpadów płynnych.
 • Zabronione jest również ładowanie odpadów sypkich na górę kontenera. Mogą one zostać zwiane podczas transportu.

O czym powinieneś wiedzieć podczas planowania wywozu gruzu z Otwocka?

W momencie, gdy musisz postawić kontener na miejscu należącym do miasta, gminy lub innej jednostki organizacyjnej, powinieneś najpierw uzyskać stosowne zezwolenie. W tym celu możesz udać się bezpośrednio do Urzędu Miasta Otwock. Alternatywnym rozwiązaniem jest załatwienie sprawy przez Internet. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są tutaj.

Typowe pytania dotyczące wywozu gruzu z Otwocka

 1. Jaki jest koszt wynajmu kontenera?

  Koszt wynajmu kontenera na odpady zależy od ich rodzaju oraz ilości.

 2. Jaki jest najmniejszy dostępny kontener na odpady?

  Najmniejszym dostępnym kontenerem jest KP2, który ma charakterystyczny kształt wanny. Pojemność kontenera wynosi 2 m3. Wymiary kontenera KP2 to 2,3 x 1,1 x 1,1 m.

 3. Jakie są rozmiary oferowanych kontenerów?

  Oprócz kontenera KP2 oferujemy jeszcze możliwość wynajmu kontenera KP5, KP7 i KP15. Kontener KP5 ma pojemność 5 m3 i służy do wywozu gruzu oraz ciężkich odpadów. Aby ułatwić załadunek, jego burty są charakterystycznie obniżone. Kontener KP7 ma pojemność 7 m3 i jest najbardziej uniwersalnym z dostępnych typów. KP7 sprawdza się podczas małych i średnich remontów. Kontener KP15 służy do wywozu gabarytów oraz lżejszych odpadów. Jest szczególnie przydatny podczas opróżniania magazynów, mieszkań i biur.

 4. Jakie wymiary ma kontener KP5?

  Kontener KP5 ma wymiary 3,40 x 1,68 x 0,70 m. Jego pojemność to 5 m3.

 5. Czy istnieje jakaś alternatywa dla kontenera?

  Jeśli chcesz się pozbyć odpadów, których ilość nie przekracza 1 m3, to najlepszym rozwiązaniem będzie wywóz gruzu w workach typu Big-Bag. Ich ładowność wynosi 1500 kg. Wymiary worków to 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

 6. Jaki jest koszt wywozu gruzu z Otwocka?

  Koszt wywozu gruzu z Otwocka nie jest wartością stałą. Cena w tym przypadku zależy od dokładnej lokalizacji oraz pojemności kontenera.

 7. Czy mogę pozbyć się odpadów bez ponoszenia kosztów?

  Możesz pozbyć się odpadów bez ponoszenia kosztów. Jest to możliwe pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim musisz sam dostarczyć odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK w Otwocku znajduje się przy ulicy Samorządowej 42/44. Szczegółowe warunki funkcjonowania PSZOK znajdziesz tutaj.

 8. Jakie odpady można wrzucać na kontener?

  Do kontenera możesz wrzucać przede wszystkim:
  – wełnę mineralną i materiały izolacyjne,
  – styropian,
  – płyty gipsowo-kartonowe i pozostałości gipsu,
  – tworzywa sztuczne,
  – drewno,
  – okna i drzwi,
  – rury,
  – niewielką ilość szkła.

 9. Jakich odpadów nie można wrzucać na kontener?

  Do kontenera na odpady nie można wyrzucać:
  – fekaliów,
  – żywności,
  – smoły,
  – odpadów zielonych,
  – azbestu i odpadów niebezpiecznych,
  – leków i odpadów medycznych.
  Powinieneś także ustalić z nami możliwość załadunku papy.

 10. Jakie lokalizacje w obrębie Otwocka obsługujecie?

  W obrębie Otwocka obsługujemy w zasadzie wszystkie lokalizacje. Działamy na terenie następujących dzielnic Otwocka:
  Jabłonna
  Kresy
  Mlądz
  Soplicowo
  Śródborów
  Śródmieście
  Świder Wschodni
  Świder Zachodni
  Świdry Wielkie
  Świerk
  Teklin
  Wólka Mlądzka
  Ługi
  Dodatkowo obsługujemy następujące części Otwocka, które do niego przynależą: Anielin, Bojarów, Jabłonna, Jabłonna-Górki, Kresy Nadbrzeskie, Ługi, Mlądz, Natalin, Soplicowo, Śródborów, Świder, Świdry Wielkie, Świerk, Teklin, Tolin, Wólka Mlądzka, Zamlądz.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami