Kolejną usługą, jaką oferujemy mieszkańcom i przedsiębiorcom z Piastowa, jest wywóz gruzu. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym oraz kadrą wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie niezależnie od ilości oraz rodzaju odpadów. Przeczytaj, jak przebiega wywóz gruzu z prywatnych posesji i terenów firmowych na obszarze Piastowa.

Profesjonalny wywóz gruzu z Piastowa

Wywóz gruzu Piastów, kontenery na śmieci Piastów

Jeśli chcesz zlecić nam wywóz gruzu, to wystarczy tylko zadzwonić lub napisać do nas maila. Nasz pracownik ustali z Tobą wszelkie szczegóły wywozu odpadów. Przede wszystkim będziesz musiał podać lokalizację na terenie Piastowa, pod którą mamy podstawić kontener. Kolejne kwestie to termin podstawienia, pojemność kontenera oraz długość wynajmu.

W kwestii terminu podstawienia kontenera dopasujemy się do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci także określić optymalną pojemność, jaka będzie Ci potrzebna. Dysponujemy kontenerami KP2, KP5, KP7 i KP12. Największy z kontenerów przeznaczony jest wyłącznie do wywozu gabarytów oraz lżejszych odpadów. Minimalna pojemność kontenera to 2 m3. Jeśli nie masz aż tyle odpadów do odebrania, to możesz skorzystać z wywozu gruzu w workach Big-Bag. Worek Big-Bag ma pojemność 1 m3 i ładowność 1,5 tony. Długość wynajmu jest zależna od tempa, w jakim będziesz w stanie załadować kontener. Standardowo wynajmujemy kontener na 3-7 dni. Możemy jednak wydłużyć ten termin. Jeśli zależy Ci na czasie, to doskonałą alternatywą będzie ekspresowy wywóz gruzu. W ramach tej usługi podstawimy kontener w wybranym przez ciebie miejscu na terenie Piastowa. Na załadunek będziesz miał 30-60 minut. Po upływie tego czasu odbierzemy kontener. Po odebraniu odpadów zajmiemy się ich recyklingiem.

Duży wzrost zapotrzebowania na wywóz gruzu z Piastowa

Piastów został zakwalifikowany do II etapu naboru wniosków w ramach programu „Rozwój Lokalny”. Oznacza to, że dynamika wzrostu Piastowa może znacznie przyspieszyć. Rozwój drogownictwa, infrastruktury mieszkaniowej, wodociągów i kanalizacji to prace, które mają zachęcić ludzi do osiedlania się w Piastowie. Ten trend jest już wyraźnie zauważalny. Jednocześnie napływ nowych mieszkańców i przedsiębiorców wymaga dynamicznej rozbudowy Piastowa. To z kolei oznacza większe zapotrzebowanie na usługi takie jak wywóz gruzu i odpadów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę na terenie Piastowa.

Kontenery na śmieci Piastów i okolice.

Jeśli potrzebujesz firmy, która sprawnie i profesjonalnie zorganizuje dla Ciebie kontenery na śmieci w Piastowie, to zadzwoń do nas. Z pewnością spełnimy Twoje oczekiwania!

Warunki realizacji wywozu odpadów z Piastowa

 • Płatność za usługę wywozu odpadów z Piastowa może być zrealizowana na dwa sposoby. Pierwszym jest zapłata gotówką w momencie odbioru zapełnionego kontenera. Drugą formą jest przedpłata przelewem na rachunek bankowy.
 • W momencie podstawiania kontenera na miejscu musi być obecny Zamawiający lub wskazana przez niego osoba. Jest to konieczne do ustalenia dokładnego miejsca ustawienia kontenera. Zamawiający powinien być także obecny przy odbiorze kontenera w celu dokonania płatności za wykonaną usługę.
 • Zamawiający ma obowiązek zapewnić swobodny dostęp do kontenera w momencie jego odbioru. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku na Zamawiającego zostanie nałożona dodatkowa opłata w wysokości 200 zł.
 • W sytuacji, gdy konieczne jest zajęcie pasa ruchu lub postawienie kontenera w miejscu, które należy do jakiejkolwiek jednostki administracyjnej, Zamawiający musi uzyskać stosowne zezwolenie. Zamawiający ponosi również wszystkie konsekwencje wynikające z niedopełnienia tego obowiązku.
 • Wynajęty kontener nie może być załadowany na wysokość wiekszą niż 30 cm ponad linię burt.
 • Nie można także sztucznie podwyższać burt kontenera.
 • Nie można wrzucać na kontener odpadów po paletowaniu, belowaniu lub prasowaniu.
 • Zabronione jest także mechaniczne ugniatanie odpadów na kontenerze.
 • Nie można spalać odpadów załadowanych na kontener.
 • Do kontenera nie można wrzucać odpadów płynnych.
 • Na górę kontenera nie można ładować odpadów sypkich. Mogą one zostać zwiane podczas transportu.

Co powinieneś wiedzieć przed zamówieniem kontenera?

Pamiętaj, że postawienie kontenera na miejscu, które jest własnością miasta, gminy Piastów lub innej jednostki organizacyjnej wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia. Wniosek o wydanie takiego dokumentu możesz złożyć bezpośrednio w Urzędzie Miasta Piastów. Jest też prostszy sposób na załatwienie tych formalności. Wniosek możesz złożyć online. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje wywóz gruzu z Piastowa?

  Nie ma stałej kwoty za usługę wywozu gruzu z Piastowa. Cena jest zależna od dokładnej lokalizacji oraz pojemności kontenera.

 2. Czy mogę pozbyć się odpadów za darmo?

  Istnieje możliwość darmowego pozbycia się odpadów. Wystarczy, że zawieziesz je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pamiętaj tylko, że każdy PSZOK ustala górne limity odpadów, jakie możesz oddać za darmo. PSZOK w Piastowie znajduje się przy ulicy Poniatowskiego. Więcej informacji na temat zasad działania tego punktu znajdziesz tutaj.

 3. Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady?

  Koszty wynajmu kontenera na odpady są uzależnione od rodzaju i ilości odpadów, jakie chcesz do niego załadować.

 4. Jakie odpady mogę załadować na kontener?

  Na wynajęty kontener możesz załadować następujące odpady:
  – wełnę mineralną, styropian oraz inne materiały izolacyjne,
  – tworzywa sztuczne i folię,
  – drzwi oraz okna,
  – rury,
  – płyty gipsowo-kartonowe oraz pozostałości gipsu,
  – niewielką ilość szkła.

 5. Których odpadów nie mogę wrzucić do kontenera?

  Na wynajęty kontener nie możesz załadować następujących odpadów:
  – fekalia,
  – smoła,
  – odpady zielone,
  – żywność,
  – leki i odpady medyczne,
  – azbest i odpady niebezpieczne.
  Jeśli chcesz pozbyć się papy, to możliwość załadunku musisz wcześniej ustalić z naszą firmą.

 6. Jaki jest najmniejszy kontener na odpady?

  Najmniejszym z dostępnych kontenerów na odpady jest KP2. Ma on charakterystyczny kształt przypominający wannę. Kontener KP2 ma pojemność 2 m3 i wymiary 2,3 x 1,1 x 1,1 m.

 7. Jakie kontenery na odpady są dostępne w Waszej ofercie?

  W ofercie mamy jeszcze, oprócz kontenera KP2, pojemniki oznaczone symbolami KP5, KP7 i KP15. Kontener KP5 ma charakterystycznie obniżone burty. To ułatwia załadunek gruzu i ciężkich odpadów. Kontener KP7 jest najbardziej uniwersalny. Można o spotkać na każdej budowie. Sprawdza się także podczas małych i średnich remontów. Kontener KP15 jest przeznaczony do wywozu gabarytów i lekkich odpadów. Można go także wykorzystać podczas opróżniania biur, mieszkań i magazynów.

 8. Jakie wymiary ma kontener KP7?

  Kontener KP7 ma wymiary 3,4 x 1,7 x 1,1 m. Jego pojemność to 7 m3.

 9. Jak mogę pozbyć się niewielkiej ilości odpadów?

  Do małej ilości odpadów, która nie przekracza 1 m3, nie musisz wynajmować kontenera. Wystarczy, że zorganizujesz wywóz w workach typu Big-Bag. Pojemność worków wynosi 1 m3 a ich ładowność to 1500 kg. Wymiary worków Big-Bag to 0,9 x 0,9 x 1,2 m.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wygodnie skontaktuj się z nami